Regulamin sesji rodzinnych/noworodkowych/ciążowych


Cieszę się, że jesteście w tym miejscu - to znaczy, że zainteresowały Was moje fotografie :)

Potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim portfolio, akceptujecie mój styl fotografowania, percepcję kadru, kolorystykę, efekt końcowy post produkcji, ogólną estetykę wykonywanych fotografii, a także zgadzacie się z moją artystyczną interpretacją fotograficzną zdjęć.


  • sesje realizuje w domach Klientów, w plenerze lub w wynajętym studio (koszty dojazdu oraz wynajmu przestrzeni są po stronie Klienta)
  • nie wykonuję zdjęć typowo studyjnych - w sytuacji, gdy nie możecie mnie zaprosić do swojego domu/mieszkania, możecie na swój koszt wynająć studio (np. Loft22, studio Cinta, Studio Taśma, itp)
  • czas na sesji to WASZ czas - potraktujcie go wyjątkowo, swobodnie, bez presji czasu. Bądźcie uważni na siebie - nie na mnie :) A wtedy ja uchwycę to co najcenniejsze ♥
  • Efekt końcowy współpracy zależy od obu stron - mojej i Waszej. Dobry humor oraz pozytywne nastawienie a także brak pośpiechu to może być klucz do sukcesu czyli pięknych i budzących wiele emocji fotografii. Nie zapomnijcie ich zabrać ze sobą :)
  • W każde spotkanie wkładam całe swoje ♥ zabieram aparat, naładowane baterie, pustą kartę pamięci, koc, czasami kilka gadżetów i pędzę na spotkanie z Wami :) Każda sesja jest inna, inni są ludzie. Ale zawsze staram się, aby podczas wykonywania zdjęć uzyskać efekt na poziomie mojego portfolio. Moje zaangażowanie jest na 100%. Jednakże pamiętajcie, że z każdą Rodzinką, Parą współpracuje się inaczej i efekt końcowy może być trochę inny od tego pokazanego w moich social mediach.
  • Do 21 dni roboczych otrzymujecie ode mnie galerię do wyboru swoich ujęć, przekazuję ją do Was poprzez panel mafelo. Galeria służy do podglądu zdjęć oraz wyboru ujęć. Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w pakiecie oraz dodatkowe ujęcia płatne wg cennika. Na wybór macie 14 dni roboczych od otrzymania galerii. W ciągu kolejnych 21 dni przygotowuję dla Was zdjęcia - obrabiam, wysyłam do laboratorium. Zdjęcia obrabiam w programie lightroom.  Nie pracuję w programie photoshop, a co za tym idzie nie wyszczuplam sylwetki, nie przeklejam części kadru, nie usuwam mebli, nie modyfikuję kształtu twarzy, nie usuwam nadruków z ubrań. Modyfikacja wyglądu obejmuje wyłącznie delikatne zmiany jak np. usunięcie pojedynczych zadrapań czy siniaczków, skaleczeń – zmian, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej twarzy. 
  • Obrobione fotografie otrzymujecie ode mnie w formie papierowej (wydruki 15x21 - elegancki papier - jedwab z ozdobą białą ramką) oraz w formie elektronicznej. Pliki przekazuję również poprzez galerię mafelo.
  • nie oddaję w żadnej formie zdjęć, których Klient nie wybrał; nie przekazuję zdjęć surowych - tzw plików raw, czyli surowych plików prosto z aparatu
  • jeśli wybrany przez Was pakiet obejmuje ekoalbum - projekt leży po mojej stronie; w przypadku albumu w twardej oprawie wysyłam Wam projekt do akceptacji, po Waszej stronie leży również wybór oprawy oraz rodzaju personalizacji. Fotoprodukty są wykonywane na indywidualne zamówienie i nie podlegają zwrotowi.
  • odbitki otrzymujecie do 14 dni od daty otrzymania plików elektronicznych, albumy otrzymujecie do 30 dni od otrzymania plików elektronicznych. W okresie świąt Bożego Narodzenia może on ulec wydłużeniu.
  • W momencie przekazania Wam produktu stajecie się jego właścicielem w celach niekomercyjnych. Możecie fotografie drukować, oprawiać w ramki, przekazywać rodzinie i znajomym. Wykorzystywanie zdjęć do celów niekomercyjnych takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody. Proszę również, abyście w takim wypadku oznaczali mnie na zdjęciach.
  • Nie zgadzam się na ingerencję w technikę obróbki graficznej zdjęć stosowaną przeze mnie, tj. np. poprzez nakładanie instagramowych filtrów, zmiana kolorystyki zdjęć, kadrowanie, dodawanie grafik itp.
  • Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami jest istotnym elementem w działalności fotografa. W ten sposób mam możliwość pokazać innym Klientom swoją pracę. Dlatego bardzo mi zależy na Waszej zgodzie na publikację zdjęć by promować swoją twórczość w internecie - na stronie www, w moich social mediach czyli na facebooku oraz instagramie, a teakże w materiałach promocyjnych tj. albumach pokazowych, ulotkach, ofercie. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystanie swojego wizerunku oraz imion do promocji mojej twórczości w sposób opisany wyżej. Decyzję możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu zdjęć. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnienie wizerunku jest dobrowolna i w każdej chwili może zostać cofnięta.
  • informacja o przetwarzaniu Waszych danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.


PRZYGOTOWANIE DO SESJI

  • na sesję przybywacie punktualnie. Jest to bardzo ważne podczas sesji plenerowych, gdy zależy nam na konkretnych warunkach oświetleniowych (zachód słońca, złota godzina).
  • termin każdej sesji ustalany jest z wyprzedzeniem - brak konkretnej aury nie jest powodem do odwołania/przełożenia terminu sesji. Sesję przekładamy na inny termin w przypadku deszczu/burzy.
  • jeśli sesja odbywa się w plenerze, we własnym zakresie zaopatrujecie się w środki od kleszczy/komarów.
  • jeśli sesja odbywa się w plenerze musicie mieć na uwadze możliwość pogryzienia przez owady, uszkodzeń ciała od traw/gałązek lub uszkodzenia/ubrudzenia ubrań.
  • w przypadku sesji rodzinnej proszę o przygotowanie ewentualnych przekąsek oraz wody
  • dzieci (oraz dorośli ;) ) przychodzą na sesję wyspani, najedzeni, z czystymi buźkami, z uzupełnionymi płynami oraz ogarniętymi innymi potrzebami fizjologicznymi ;) w razie w będziemy się jakoś ratować, ale miło jeśli te potrzeby będą ogarnięte :)
  • na sesję zabieracie absolutne minimum - zawsze mogę pomóc - mam ze sobą torbę :) tu idealnie sprawdzi się zasada mniej znaczy więcej - mniej łatwiej jest przetransportować, łatwiej jest się poruszać, gdy miejsc na zdjęcia jest więcej.
  • dodatkowe koszty takie jak bilety wstępu do miejsc gdzie ma odbyć się sesja (dla siebie oraz dla mnie), dostosowanie stroju, ubioru, makijażu itp Klient ponosi we własnym zakresie.
  • Koszty dojazdu do 25km w obie strony wliczone są w moje wynagrodzenie. Powyżej 25km w obie strony doliczam opłatę w wysokości 1,5zł.
  • W przypadku spotkania na sesji domowej wysyłam krótki poradnik jak przygotować dom/mieszkanie na sesję. oraz przedstawiam krótki plan jak może wyglądać nasze spotkanie.
  • efekt finalny sesji zależy oda Waszych humorów :) a także od garderoby - pamiętajcie, aby postawić na spójność w kolorach: polecam neutralne wzory i kolory, bez logo, napisów, neonowych barw, bez bohaterów z bajek.


REZERWACJA SESJI ZDJĘCIOWEJ ORAZ ROZLICZENIA


  • rezerwacja sesji zdjęciowej jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Stanowi on podstawę umowy, której warunków zobowiązujemy się wzajemnie dotrzymać.
  • po ustaleniu terminu sesji proszę o podanie numeru telefonu, adresu email, które ułatwią mi kontakt oraz ustalenie szczegółów sesji.
  • w dniu sesji przekaże Wam do podpisania dokument zapoznania się z regulaminem sesji oraz rodo.
  • wynagrodzenie za sesję płatne jest w jednej racie w dniu sesji - przelewem na konto lub blikiem

Dane do przelewu:

Ewa Tryc Fotografia

blik 502331736

nr konta 41 1160 2202 0000 0006 1353 5348


  • po dokonaniu opłaty za wybrane ujęcia wysyłam obrobione pliki cyfrowe
  • cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. W przypadku wyboru opcji wysyłki zdjęć za pomocą paczkomatu, należy uiścić dodatkową opłatę.
  • istnieje możliwość wystawienia faktury - poproszę wcześniej o taką informację.






Regulamin obowiązuje od dnia 01.01.2024